Gizlilik politikası

Posted on

Kullanıcıların web siteleri içerisinden ya da mobil uygulamalar üzerinden elektronik ortamlardan iletilen, kendilerine ait kişisel verileri üçüncü kişilerle paylaşılmaması önemli bir süreçtir. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamı içerisinde verilerin toplanıyor olması ile ilgili açıklanan amaçların dışında bir paylaşım olmayacak, satılmayacak veya farklı bir alanda kullandırılmayacaktır. Kişisel Veriler Politikamız içerisinde tüm detaylar yer almaktadır.

IP Numaraları: Sistemle alakalı bir sorun olursa tanımlanması, web sitesi ya da mobil uygulamalarda karşılaşılması söz konusu olan durumların ivedilik ile giderilmesi önemlidir. Gerekli bir durum olduğu zaman IP adreslerini kullanıcıların tespit etmesi ve kullanması söz konusudur. IP adresleri, kullanıcıları bu anlarda anonim yani genel olarak tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi ile toplamak adına kullanılması söz konusu olabilir.

Anonim Veriler: Sistem tarafından ilk talep edilen bilgiler ya da kullanıcı tarafından eklenmiş olan bilgiler hem web sitesi hem mobil uygulama üzerinden yapılan işlemlerle alakalı. Sistemin iş birliği içerisinde olduğu kişiler tarafından çeşitli yapıda yer alan istatiksel yapıdaki değerlendirmeler, veri tabanları oluşturulması, kişiler için yer alan teklifler ve sunulan özel paketlerde ya da pazar araştırmalarında tercih edilir.

Başka Sitelere Bağlantı Verilmesi: Web ve mobil uygulamalar üzerinden başka sitelere link verilebilir. Sistem aracılığı ile linklere ulaşılan sitelerde gizlilik uygulamaları ve içeriklerine göre yapılan yönelik herhangi bir sorumluluk sahibi olmaz.

Banka Ve Kredi Karı Bilgileri: Sisteme ait veri iletimi içerisinde yer alan şifreleme algoritmaları ile bilgi güvenliklerini tam anlamı ile sağlayan SSL sertifikası ile beraber EV sertifikası kullanılmaya devam ediliyor. Banka ve kredi kartı bilgileri sadece alış veriş sırasında bankalar tarafından kullanılır. Hiçbir şekilde veri tabanı içerisinde kayıtlı olmaz.

Mobil Cihazlara Kaydedilen Veriler: Kullanıcıların web ya da mobil uygulamaları ile kayıt olmalarının ardından eklenen fatura ve kayıtlı olan bilgileri kullanım açısından rahatlık sunmak adına kayıtlı tutulur.

Kullanıcı Verilerinin Açıklanabileceği Durumlar: Kullanıcı tarafından kendisine ait verişmiş olan kişisel bilgiler kullanıcıyı tanımaya yönelik her bilgiyi içerisinde barındırır. Bunlar sistemin bağlı olduğu şirketler hariç hiçbir yer ile paylaşılmaz. Sadece paylaşılması için gerekli olan durumlar;

  • Kanun, Kanun hükmü içerisinde yer alan kararname ile hukuki gerekli otorite tarafından çıkarılması ve yürürlükte olması ile hukuki alanda zorunlulukların uyulması
  • Kullanıcılar için sistem üzerinde aktedilen sözleşmelerin yerine gelmesi ile beraber uygulamaya konulması
  • Yetkili olarak yer alan idari, adli ve otorite tarafından usule uygun olarak yürütülmesi yapılan araştırma ya da soruşturma yürütme amacı ile kullanıcı bilgilerinin talep edilmesi durumlarında paylaşımlar olur.

Çerezlerin Durumu: Sistem üzerinden kullanıcı ve kullanıcıların sahip oldukları web sitlerini kullanma hakkında olan bilgilerinin, kendilerinin ya da 3. parti olarak hazırlanan yapılar olan iletişim dosyalarını kullanarak elde ederler. Söz konusu olan teknik iletişim dosyaları, ana bellek içerisinde yer almasını sağlamak üzere bir web sitesinin, kullanıcıya ait olan tarayıcı için gönderdikleri küçük metin dosyaları olarak yer alır. Gelen bu çerezleri kullanıcılar tarayıcıları üzerinden silme, ret etme ya da kabul etme işlemleri yer alır.